(0) SKIRK 2% PARAMĄ

Vilniaus teniso akademijos tenisininkai skynė titulus Estijoje

A.Sabaliauskas_P. Vaitiekunas

2017-05-29

Iš Taline vykusio turnyro „Estonian Junior Open“ Vilniaus teniso akademijos (VTA) keturiolikmečiai auklėtiniai grįš su dviem trofėjais.

VTA auklėtiniai Estijoje triumfavo vaikinų ir merginų dvejetų turnyruose.

Tarp vaikinų nenugalimi buvo Ainius Sabaliauskas ir Pijus Vaitiekūnas. Lietuviai finale susitiko su šeimininkais Hugo Kristiansonu ir Martenu Murrandu. Šie buvo priversti pripažinti lietuvių pranašumą 5:7, 6:1, 12:10.

Beje, A.Sabaliauskui šis dvejetų turnyro trofėjus per pusmetį buvo jau ketvirtasis. „Ainius aukšto ūgio tenisininkas, turi gerą padavimą – tai didelis privalumas. Be to, jis kairiarankis, tai varžovams kelia didelį nepatogumą“, – savo auklėtinio privalumus vardijo treneris Vadimas Pinko. Treneris viliasi, kad pergalės dvejetų turnyruose suteiks A.Sabaliauskui daugiau pasitikėjimo, o tai leis pagaliau švęsti pergales ir vienetų turnyruose.

Nedaug iki pergalės truko ir vienetų turnyre Estijoje – A.Sabaliauskas nukeliavo iki pusfinalio, kur jis turėjo pripažinti pirmuoju turnyre skirstyto varžovo iš Rusijos Konstantino Ženovo pranašumą – 3:6, 4:6.

Beje, prieš tai šis pajėgus rusas ketvirtfinalyje nutraukė kito VTA auklėtinio – Pijaus Vaitiekūno pergalingą žygį – rusas šventė pergalę 6:1, 6:2. V.Ženovas, kuris Europos 14-mečių reitinge užima 11-ą vietą, šventė pergalę ir finale.

Merginų dvejetų turnyrą laimėjo VTA auklėtinė 13-metė Patricija Paukštytė, žaidusi poroje su Klaudija Bubelyte iš Šiaulių teniso mokyklos. Lietuvės finale 6:4, 6:4 įveikė ruses Kirą Pavlovą ir Dianą Janotovskają.

Vienetų turnyre P.Paukštytei šiek tiek nepasisekė su burtais. Jau pirmame rate VTA auklėtinė susitiko su pirmąja Norvegijos rakete Anna Sofia Haseth. „Mačas buvo sunkus ir ilgas, rezultatas vienu metu buvo lygus. Patricija turėjo galimybes jį pakreipti savo naudai, bet vienas teisėjo sprendimas ne į mūsų pusę psichologiškai ją paveikė ir ji tą mačą „paleido“. Bet kova paliko gerą įspūdį“, – prisiminė auklėtinės pasirodymą V.Pinko.

„Estonian Junior Open“ VTA tenisininkams buvo pirmasis vasaros sezono turnyras lauke. Todėl V.Pinko liko patenkintas jaunųjų tenisininkų pasirodymu. „Matosi šiek tiek ir taktinių spragų, kurias reikėtų pataisyti prieš kitus turnyrus, bet tai yra normalu, nes vaikai perėjo iš uždarų aikštelių į atviras grunto, kur žaidimas yra šiek tiek įvairesnis, lėtesnis, reikalaujantis ilgesnių, sunkesnių taškų. Tad prie to reikėtų įprasti“, – kalbėjo treneris. Jo nuomone, dar padirbėjus ant grunto, galima pergalių laukti jau ir vienetų turnyruose: „Patricija savo žaidimu įrodė, kad turnyre tarp mergaičių yra tarp geriausiųjų. Berniukai žaidė užtikrintai. Mes nebevažiuojame pažiūrėti į favoritus, o patys atvažiuojame kaip lyderiai. Laimėti dvejetų turnyrai rodo, kad yra galimybė netrukus švęsti pergales ir vienetų varžybose, tik reikia šiek tiek daugiau pasitreniruoti lauke ant grunto“.