Patricijos Paukštytės debiutas Lietuvos rinktinėje paženklintas iškovotu kelialapiu į antrąją Billie Jean King Cup grupę!

Naujiena
2021-06-30

Lietuvos tenisininkės įgyvendino savo tikslą „SEB arenoje“ Vilniuje besibaigusiame Billie Jean King taurės turnyre. Lietuvos rinktinė tapo šių varžybų III grupės Europos-Afrikos zonos nugalėtoja ir iškovojo kelialapį į aukštesnę – II grupę.

Finale Lietuvos komanda, kurią treniruoja Edita Liachovičiūtė, laimėjo abu vienetų mačus ir užsitikrino pergalę prieš Maltos ekipą.

Pirmajame vienetų susitikime Akvilė Paražinskaitė per 1 val. 13 min. 6:1 6:4 nugalėjo Francescą Curmi (WTA-1082).

Po lengvai laimėto pirmo seto, A. Paražinskaitė sėkmingai pradėjo ir antrąjį (3:1). Visgi vėliau Maltos atstovė sugebėjo primesti savo žaidimą ir išlygino rezultatą (3:3). Tuomet Lietuvos tenisininkė susigrąžino pranašumą ir neleido varžovei pakovoti dėl pirmojo taško.

Antrajame vienetų mače pirmoji Lietuvos raketė Justina Mikulskytė (WTA-543) po 1 val. 13 min. trukusios kovos 6:2 6:2 įveikė Helene Pellicano (WTA-1047) ir mūsų šalies komanda ėmė šokti pergalės šokį.

Lietuvos rinktinei šiame turnyre taip pat atstovauja Iveta Dapkutė, Patricija Paukštytė ir Klaudija Bubelytė.

Grupėje lietuvės „sausais“ rezultatais 3-0 nugalėjo Nigerijos ir Kosovo rinktinės, o Patricija Paukštytė svariai prisidėjo prie abiejų laimėtų dvejetų susitikimų.

Į Billie Jean King taurės (buv. FedCup) II grupę lietuvės grįžo po ketverių metų pertraukos.

Antrąjį kelialapį į aukštesnę grupę iškovojo Norvegijos komanda. Ji finale pranoko Bosnijos ir Hercegovinos ekipą.

Billie Jean King taurės turnyre Vilniuje iš viso dalyvavo 21 šalies komandos. Į Lietuvos sostinę atvyko beveik 400 sportininkių, delegacijų atstovų bei oficialių asmenų. Tenisininkės varžėsi devyniuose uždaruose kietos dangos „SEB arenos“ kortuose.