2021/2022 m. registracija

Vilniaus teniso akademijos žaidėjai ir treneriai: Niujorke favoritu yra Džokovičius, Berankis turi ginklų kautynėms su Švarcmanu

done

2021-08-30

Artimiausias dvi savaites pasaulio teniso mėgėjų žvilgsniai kryps į Niujorko Flushing Meadows parke esančius teniso kortus. Šiandien čia prasidės paskutinis 2021 m. sezono didžiojo kirčio turnyras – atvirasis JAV čempionatas. Pirmoji pasaulio raketė Novakas Džokovičius Niujorke turi galimybę užfiksuoti neeilinį pasiekimą: pergalė atvirajame JAV čempionate reikštų, kad serbas buvo stipriausias visuose šio sezono didžiojo kirčio turnyruose. Paskutinį kartą tai dar 1988 m. buvo pavykę padaryti Vokietijos moterų teniso legendai Steffi Graf.

Vienas pirmųjų turnyrą pradės ir geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis – šiandien 18 val. Lietuvos laiku jo laukia vyrų vienetų turnyro pirmojo rato akistata prieš argentinietį Diego Švartcmaną (ATP-14).

Vilniaus teniso akademijos auklėtiniai ir treneriai neabejoja – N. Džokovičius lieka pagrindiniu turnyro favoritu, o R. Berankis turi visas galimybes rimtai kibti į atlapus D. Švarcmanui.

Ainius Sabaliauskas, Lietuvos vyrų teniso rinktinės narys, U18 ITF-143:

„Nebūsiu originalus. Manau, kad vyrų turnyre daugiausiai galimybių nugalėti turi N. Džokovičius. Nors Olimpinės žaidynės parodė, kad ir jis nėra robotas. Jei kalbėti apie tuos, kurie gali favoritui įkąsti, aišku reikia paminėti Aleksandrą Zverevą, Danilą Medvedevą, Stefaną Tsitsipą. Manau, mūsų laukia tikrai įdomus turnyras. Aš asmeniškai palaikysiu A. Zverevą. Negaliu pasakyti, kad jis yra mėgstamiausias mano tenisininkas, tačiau šiuo metu vokietis žaidžia įspūdingą tenisą. Aišku, sirgsiu ir už R. Berankį. Nesutinku, kad burtai jam yra labai blogi. D. Švartcmanas paskutiniu metu įspūdingų rezultatų nedemonstravo, tad aš tikiuosi įtempto mačo.

Moterų varžybose išskirti aiškią favoritę yra sunkiau. Man norėtųsi, kad čempione taptų kas nors iš jaunųjų tenisininkių, kad ir amerikietė C. Gauff“.

Diana Enache, Vilniaus teniso akademijos trenerė, buvusi 213 pasaulio raketė

„Vyrų vienetų turnyre matau vienintelį favoritą – N. Džokovičių. O štai nuspėti moterų turnyro baigtį yra be galo sunku, tuo jis ir žavus. Mano mėgstamiausia žaidėja yra čekė P. Kvitova, palaikysiu ją ir atvirajame JAV čempionate. Petra yra labai talentinga ir atsidavusi tenisininkė, puikus pavyzdys visoms jaunoms, apie profesionalių kelią svajojančioms teniso žaidėjoms. Pati esu kilusi iš Rumunijos, tad, suprantama, sirgsiu ir už visas savo šalies tenisininkes.

Jei kalbėti apie Ričardo galimybes, jis daug kam yra nepatogus varžovas, gali puikiai sužaisti ir laimėti prieš bet ką. Linkiu jam didžiausios sėkmės“.

Vadim Pinko, Vilniaus teniso akademijos treneris

„Favoritai, manau, šį kartą labai ryškūs: N. Džokovičius, A. Zverevas, D. Medvedevas, S. Tsitsipas. Smagu, kad įdomių susitikimų ir intrigų netrūks nuo pat turnyro pradžios. Štai jau pirmame rate matysime S. Tsitsipo dvikovą su škotu Andy Murėjumi, taip pat labai laukiu ispano Roberto Bautista-Aguto susitikimo su neprognozuojamu australu Nicku Kyrgiosu. Jei žiūrėti burtus, manau, kad amerikietis Railis Opelka ir bulgaras Grigoras Dimitrovas yra tie žaidėjai, kurie gali pateikti staigmenų ir namo išsiųsti vieną ar kitą favoritą.

Man labai patinka jaunojo italo Janiko Sinerio žaidimas. Todėl įdėmiai seksiu jo pasirodymą. Kaip ir savo gero bičiulio, Rusijos tenisininko Jevgenijaus Donskojaus bei, be abejonės, Ričardo.

Jei kalbėti apie R. Berankį, negaliu vienareikšmiškai pasakyti, kad su burtais jam nepasisekė. Jeigu reikėtų rinktis reitinguotą žaidėją, su kuriuo šiai dienai galima žaisti, argentinietis tikrai būtų tame sąraše. Labai svarbu, kad Ričardui pavyktų užsikabinti per pirmus 2 setus, kad jis pajustų pasitikėjimą savimi. Žaisti, aišku, reikės ne iš pirmo kamuoliuko, bet tikrai aktyviai, pirmu numeriu. Tikėkimės, kad aštrūs Ričardo smūgiai kris būtent ten, kur reikia.

Savo auklėtiniams ir visiems teniso mėgėjams per šias dvi savaites linkiu pamatyti kuo daugiau teniso. Ir, žiūrint mačus, atkreipti dėmesį į, pavyzdžiui, pralaiminčio tenisininko elgesį korte: kaip yra kovojama, nenuleidžiama rankų iki paskutinio taško. Stebint ir analizuojant tokius dalykus ir pačiam galima tapti geresniu žaidėju“.