(0)

Vasarok su tenisu: ką bendro turi spalvoti kamuoliukai ir verslumo pamokos

Vaiku tenisas

2019-04-17

Mažieji sportininkai – užimti nuo ryto iki vakaro, tėvai – patenkinti. Specializuotos profesionalų treniruotės, linksmi žaidimai, vertingos verslumo pamokos ir naujai užsimezgusios bičiulystės. Taip trumpai galima nupasakoti Vilniaus teniso akademijos rengiamas stovyklas „Vasarok su tenisu!”.

„Stovykla skirta 6–12 metų vaikams, tačiau džiaugiasi ir tėvai. Jų atžalos ne tik prasmingai leidžia laiką, tačiau sustiprėja fiziškai, atranda naujų draugų”, – teigia vienas iš stovyklos trenerių Eimantas Gruzdas.

Stovyklos tikslas – skatinti vaikus sportuoti vasarą, ne tik mokslo metais. 12-ą sezoną skaičiuojanti stovyklų programa vykdoma pagal ištobulintą tarptautinę sistemą. Stovyklos rengiamos trimis pamainomis, kurių pirmoji prasideda birželį.

„Akivaizdu, kad stovykloje yra ir turinčių pradmenų, ir pirmąsyk su tenisu susipažįstančių vaikų. Todėl taikomos kiek skirtingos sistemos, tačiau visi užsiėmimai yra interaktyvūs, linksmi”, – sako E. Gruzdas, turintis Anglijos trenerio licenciją ir įvairius ITF (Tarptautinės teniso federacijos) sertifikatus.

Pasak jo, SEB arenoje ir Bernardinų teniso aikštyne Vilniuje vykstančių treniruočių metu taikomi būtent ITF standartai, kai vaikai mokomi teniso pradmenų pasitelkiant skirtingų spalvų ir dydžio kamuoliukus. Pradedama nuo didelių baltų, baigiama mažais geltonais.

„Juk kai ateini į mokyklą, dažniausiai neini iškart į penktą klasę. Taip ir čia”, – sako E. Gruzdas.

Specialistai pabrėžia, kad tokiame amžiuje aikštelėje dar viskas vyksta per žaidimus. Tai užsiėmimai, galintys motyvuoti vaiką ateičiai, kad jam nenusibostų treniruotis.

Stovyklos dalyvių nuo 9 iki 17.30 val. laukia ne tik teniso treniruotės, tačiau ir badmintono užsiėmimai, fizinio rengimo pratybos, atsipalaidavimo žaidimai. Programoje – 12 teniso treniruočių valandų, 3 badmintono, 4–6 fizinio rengimo valandos (priklausomai nuo amžiaus).

„Pirmąsyk bus rengiamos verslumo ugdymo pamokos „MiniBoss”, kurių metu vaikai bus supažindinami su verslo principais, labai praversiančiais ateityje. Per savaitę vaikai gauna labai daug žinių, patirčių. Be kita ko, norime parodyti, kad tenisas yra ne tik žaidimas, tačiau ir daugybė ateities galimybių – nuo teisėjavimo iki verslo”, – teigia E. Gruzdas.

Vaikai mokomi sveikos mitybos, kūno priežiūros, dalyvauja orientaciniame žygyje. Stovyklų metu, jei tik atsiranda galimybių, vaikai susitinka ir su geriausiais Lietuvos tenisininkais, drauge diskutuoja apie žaidimą, iššūkius.

„Stengiamės vaikus suburti į grupes, kad visi jaustųsi drauge, susikurtų bendruomenė, kurios nariai bendravimą tęstų ir rudenį atėję į Vilniaus teniso akademiją”, – pasakoja treneris E. Gruzdas.

Daugybė Vilniaus teniso akademijos auklėtinių, jau skinančių pirmuosius titulus įvairaus lygio varžybose, raketę pirmą kartą į rankas paėmė būtent VTA rengiamose stovyklose „Vasarok su tenisu!“