(0)

VTA auklėtinius aplankęs R. Berankis pabrėžė fizinio pasirengimo svarbą

IMG_7799

2019-10-03

Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis, šią savaitę vos kelioms dienoms grįžęs į Lietuvą, rado laiko aplankyti jaunuosius Vilniaus teniso akademijos auklėtinius. Pasakodamas apie tai, kas padeda jam ištverti turnyrų maratoną ir siekti pergalių, jis surengė improvizuotą fizinio rengimo pamoką ir pabrėžė jo svarbą.

„Būtina pasidaryti namų darbus. Apšilimas, tempimai, fizinio pasirengimo treniruotės. Viską reikia daryti stabiliai, o ne kelias treniruotes persistengti, o po to kelias iš viso nieko nedaryti. Tęstinumas yra vienas pagrindinių dalykų, kuo pats šįmet įsitikinau“, – jauniesiems sportininkams pasakojo R. Berankis.

Tenisininkas mielai ir linksmai atsakinėjo į vaikų klausimus, pats rodė pratimus ir drauge su jaunaisiais tenisininkais juos atliko.

Jis prisiminė ir savo paties vaikystę, kai žengė pirmuosius žingsnius profesionalaus tenisininko keliu.

„Viską labai gerai atsimenu. Pirmasis mano fizinio pasirengimo treneris buvo Ričardas Podolskis iš Šiaulių. Visą laiką jaučiau jo palaikymą, tačiau jis niekada neleisdavo atsipalaiduoti. Vėl grįžtame prie tęstinumo – visą laiką reikėdavo ką nors daryti. Jis padėjo man įgyti tuos įgūdžius visuomet kažką daryti. Tai visuomet atsiperka ateityje“, – kalbėjo R. Berankis.

Kaip pavyzdį geriausias Lietuvos tenisininkas pateikė šį sezoną.

„Šįmet – geriausi mano metai. Jau dalyvavau 17 turnyrų, planuose – dar trys. Norisi baigti šiuos metus kaip galime geresnės fizinės formos, be skausmų, be traumų. Prasidėjo olimpiniai metai, įskaitiniai taškai olimpiadai. Labai tikiu, kad viskas gali būti gerai“, – sakė R. Berankis.

Prieš šiuos metus tenisininkas pakeitė savo treniruočių strategiją, kurios nuosekliai laikosi ir kuri, pasak jo, padeda išlaikyti stabilią formą.

„Visas pasirengimas vyksta prieš kelionę. Dešimt – keturiolika dienų prieš išskrendant į vadinamą turą – keturis arba penkis turnyrus iš eilės. Šįmet stengiamės daugiau treniruotis nei žaisti papildomai turnyrų. 20 turnyrų per metus nėra labai daug. Teigiami rezultatai akivaizdūs. Ir kitais metais laikysimės panašios strategijos. Nusiteikę optimistiškai“, – sakė R. Berankis.

Vaizdo įrašas: https://www.youtube.com/watch?v=6VzzTQJPMAA