A. Sabaliauskui – vardinis kvietimas į ATP „Challenger“ serijos turnyrą Vilniuje

Naujiena
2022-09-29

Spalio 16-23 d. „SEB arenoje“ Vilniuje vyksiančio ATP „Challenger“ serijos turnyro „Vilnius Open by kevin.“ organizatoriai paskelbė žaidėjus, kuriems atiteks vardiniai kvietimai į pagrindines, atrankos ir dvejetų varžybas.

Vardiniai kvietimai į pagrindinį vienetų turnyrą atiteko Lietuvos vyrų rinktinės nariams Viliui Gaubui, Edui Butvilui ir Ainiui Sabaliauskui.

Septyniolikmetis V. Gaubas šiuo metu užima 703-ą ATP reitingo vietą. Šių metų vasarą jis laimėjo ITF „World Tennis Tour“ serijos turnyrą Slovėnijoje. Tai buvo pirmasis V. Gaubo titulas profesionalų tenise.

Aštuoniolikos metų amžiaus E. Butvilas kol kas didžiausias pergales skynė jaunių tenise. 2021 metais jis tapo Vimbldono jaunių dvejetų turnyro čempionu, o šiemet iškovojo čempiono taurę ir Prancūzijos atvirųjų pirmenybių jaunių dvejetų turnyre. ATP reitinge E. Butvilas užima 1585-ą vietą.

Devyniolikmetis A. Sabaliauskas ATP klasifikacijoje yra 1795-as.

Į turnyro kvalifikaciją organizatoriai pakvietė Tadą Babelį (ATP-1237), Julių Tverijoną (be reitingo) ir Tomą Vaišę (be reitingo). Ketvirtasis kvietimas į atrankos varžybas atiteks Latvijos tenisininkui, kurio pavardę šios šalies teniso federacija paskelbs artimiausiu metu.

„Vardinių kvietimų į turnyrą dalybos, manau, niekam netapo siurprizu. Norime, kad turnyre žaistų kuo daugiau mūsų tenisininkų, todėl ir pasirinkome juos. Tikiu, kad į „SEB areną“ atėjusiems sirgaliams jie padovanos ne tik daug gražių akimirkų, tačiau ir puikių pergalių. Būtent to visiems jiems ir linkiu“, – sako „Vilnius Open by kevin.“ turnyro direktorius Ramūnas Grušas.

Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis (ATP-120) pateko į pagrindinį turnyrą dėka turimo reitingo.

„Vilnius Open by kevin.“ dvejetų turnyre, gavę vardinius kvietimus, dalyvaus Ričardas Berankis ir E. Butvilas bei V. Gaubas ir Guillermo Garsia-Lopez.

39 metų ispanas, buvusi 23-ia ATP vienetų ir 27-a ATP dvejetų raketė, šių metų rugsėjį tapo V. Gaubo treneriu. Apie karjeros pabaigą 2021 m. paskelbęs G. Garsia-Lopez per daugiau nei 20 profesionaliame tenise praleistų metų laimėjo 5 ATP vienetų ir 3 dvejetų turnyrus.

Pirmojo Lietuvoje ATP „Challenger“ serijos turnyro atrankos varžybos vyks spalio 16-17 dienomis. Pagrindinis turnyras startuos spalio 17 dieną, o vienetų finalas bus žaidžiamas spalio 23 dieną.

Turnyro prizų fondą sudaro daugiau nei 45 730 tūkst. eurų. Nugalėtojui atiteks 80 ATP reitingo taškų.