Tenisininkė P. Paukštytė: kitąmet noriu žaisti jaunių didžiojo kirčio turnyruose

Naujiena
2021-10-25

Vilniaus teniso akademijos auklėtinė Patricija Paukštytė prieš keletą savaičių Stambule vykusiame Tarptautinės teniso federacijos (ITF) antros kategorijos jaunių turnyre nukeliavo iki vienetų varžybų pusfinalio. Tai kol kas sėkmingiausias septyniolikmetės pasirodymas tokio lygio turnyre, leidęs jai pirmą kartą karjeroje įsitvirtinti tarp 200 stipriausių pasaulio aštuoniolikmečių tenisininkių. Šią savaitę atnaujintame reitinge P. Paukštytė užima 169 vietą.

„Esu labai patenkinta rezultatais, kuriuos parodžiau Turkijoje. Visų pirma, tikrai gerai jaučiausi fiziškai, todėl noriu padėkoti savo fizinio rengimo treneriui. Jei kalbėti apie tenisą, sakyčiau, smūgis iš dešinės, šiaip jau mano silpnesnė vieta, buvo stabilesnis ir greitesnis. Be to, aštuntfinalio ir ketvirtfinalio susitikimus laimėjau trečiųjų setų taibreikuose, vadinasi, mačų pabaigose susitvarkiau su įtampa, korte priėmiau teisingesnius sprendimus nei varžovės“, – pasakojo P. Paukštytė.

Stambule vykusiame turnyre Kaune gimusi tenisininkė įveikė varžoves iš Japonijos, Rusijos ir Turkijos. Pusfinalyje lietuvės žygį sustabdė rusė Jelizaveta Gavrilova, įveikusi P. Paukštytę 6:4 6:4.

Šį sezoną tenisininkė pasiryžusi ir toliau kautis jaunių varžybose, mat jos tikslas – jaunių didžiojo kirčio turnyrai.

„Kitą sezoną norėčiau dalyvauti visuose didžiojo kirčio turnyruose. Aišku, norint tai padaryti turiu gerokai pagerinti savo žaidimą ir reitingą. Visgi rezultatai, kuriuos parodžiau Stambule, didina mano pasitikėjimą savimi“, – teigė Vilniaus teniso akademijoje besitreniruojanti septyniolikmetė.

Tenisininkę Turkijoje lydėjęs treneris Lukas Mugevičius įsitikinęs, kad pusfinalyje Vilniaus teniso akademijos auklėtinė tiesiog nepasinaudojo turėtomis galimybėmis.

„Buvo lygus mačas, kuriame Patricijai iki pergalės pritrūko smulkių detalių. Galbūt kažkiek atsiliepė ir nuovargis, visgi visi iki pusfinalio žaisti Patricijos mačai truko 3 setus. Žodžiu, rezultatu Stambule esame patenkinti, žinome tas žaidimo vietas, kurias būtina tobulinti. Kalbu apie smūgį iš dešinės, taktinius žaidimo elementus. Tam treniruotėse artimiausiu metu ir skirsime didžiausią dėmesį“, - sakė L. Mugevičius.

Paprašytas įvardinti stipriąsias tenisininkės žaidimo puses, treneris išskyrė fizinį pasirengimą, smūgį iš kairės, taip pat įvairių ir varžovėms dažnai nepatogų žaidimą. „Žinoma, visą tai taip pat būtina tobulinti. Ypač jei Patricija nori įgyvendinti savo svajonę kitame sezone varžyti jaunių didžiojo kirčio turnyruose“.

Šiemet P. Paukštytė jau debiutavo ir Lietuvos moterų teniso rinktinės sudėtyje.

GRĮŽTI Į SĄRAŠĄ

Akademijos draugai

Prie jaunųjų teniso talentų pergalių prisideda ir mūsų akademijos draugai.

Prisijunkite prie mūsų partnerių klubo!