Vilniaus teniso akademijos sezono startas: aikštynuose daugiau nei 600 jaunųjų talentų

Naujiena
2021-09-08

Vilniaus teniso akademija (VTA) šiandien pradeda savo 14-ąjį sezoną. Daugiau kaip pusė tūkstančio jaunųjų tenisininkų šią savaitę sugužės į „SEB arenoje“ vyksiančias treniruotes, o nemažai daliai vaikų tai bus pirmoji pažintis su šia sporto šaka.

Teniso raketes į rankas šį sezoną paims daugiau nei 600 vaikų - VTA auklėtinių, tarp kurių bus daugiau nei 200 naujokų. Treniruotėse patarimus jiems dalins 26 teniso treneriai. Skaičiuojama, jog per mėnesį kortuose akademijos tenisininkai praleis beveik 1 tūkstantį valandų.

Akademijai vadovaujantis Ramūnas Grušas džiaugiasi matydamas, jog kasmet teniso treniruotes renkasi vis daugiau vaikų.

„Svajojame užauginti naujus Berankius ar Grigelius, o masiškumas yra apatinė ir svarbiausia bet kokio profesionalaus sporto piramidės dalis. Suprantama, tik vienetai iš teniso treniruotes jau lankančių ar lankyti pradedančių vaikų taps profesionaliais sportininkais, tačiau ir visiems kitiems treniruotės akademijoje bus puiki atsakomybės, užsispyrimo, užsibrėžtų tikslų siekimo mokykla“, – sako R. Grušas.

Anot jo, ypač didelis dėmesys akademijoje yra skiriamas trenerių komandos atrankai, trenerių žinioms ir kvalifikacijai.

„Esu tikras, kad turime bene stipriausią trenerių kolektyvą visoje Lietuvoje. Su Vilniaus teniso akademijos auklėtiniais dirba Lietuvos vyrų ir moterų rinktinių kapitonai Rimvydas Mugevičius ir Edita Liachovičiūtė, nemaža dalis buvusių profesionalių tenisininkų. Džiaugiuosi, kad mūsų trenerių kolektyvą šiemet papildė ir ilgametis Lietuvos rinkitės žaidėjas Lukas Mugevčius“.

Be teniso trenerių su akademijos auklėtiniais taip pat darbuojasi fizinio pasirengimo specialistai, kineziterapeutai.

Trenerė E. Liachovičiūtė sako su kasmet su jauduliu pasitinkanti naujojo VTA sezono pradžią.

„Aš, kaip, manau, ir visi mūsų treneriai, su dideliu entuziazmu pasitinku naująjį sezoną. Įdomu pamatyti naujokus, įžvelgti kartais aiškiai matomus, o kartais ir labiau paslėptus talentus. Įvertinti pažangą, kurią per vasarą padarė esami akademijos auklėtiniai. Brėžti naujojo sezono tikslus, planuoti treniruočių procesus ir svarbiausius metų turnyrus. Žodžiu, mūsų laukia tikrai įdomus laikas, o naujos pradžios proga aš noriu nuoširdžiai pasveikinti akademijos sportininkus, trenerius, kolektyvą”, – teigia E. Liachovičiūtė.

VTA auklėtiniai Ainius Sabaliauskas ir Patricija Paukštytė Lietuvos teniso čempionate iškovojo sidabro medalius. P. Paukštytė buvo Lietuvos moterų teniso rinktinės, iškovojusios teisę žaisti antroje Billie Jean King taurės grupėje, sudėtyje.

VTA buvo įkurta 2008 metais.

GRĮŽTI Į SĄRAŠĄ

Akademijos draugai

Prie jaunųjų teniso talentų pergalių prisideda ir mūsų akademijos draugai.

Prisijunkite prie mūsų partnerių klubo!