Vilniuje vykusiame vaikų teniso festivalyje būsimos teniso žvaigždės ne tik kovojo tarpusavyje, bet ir klausėsi geriausių Lietuvos trenerių patarimų

Naujiena
2023-10-11

Vilniuje įsikūrusioje „SEB arenoje“ visą savaitgalį šurmuliavo būsimieji didžiausių pasaulio teniso kortų užkariautojai. Čia vyko bendromis Lietuvos teniso sąjungos (LTS), Vilniaus teniso akademijos ir „SEB arenos“ pastangomis surengtas vaikų teniso festivalis, sutraukęs 115 jaunųjų tenisininkų, o taip pat jų trenerius ir tėvelius.

Patys jauniausi festivalio dalyviai – septynmečiai – iš pradžių varžėsi įvairiose estafetėse, žaidimuose, o vėliau rungėsi tarpusavyje vienetų turnyre. Vienetų ir dvejetų varžybose dalyvavo ir devynmečiai ir dešimtmečiai tenisininkai.  

Be to, U9 ir U10 amžiaus grupių vaikams specialias treniruotes surengė Lietuvos vyrų teniso rinktinei vadovaujantis Šarūnas Kulnys, moterų rinktinės kapitonė Edita Liachovičiūtė, įvairaus amžiaus jaunimo rinktinių treneriai Rita Romencovienė, Paulius Jurkėnas, Aleksas Tverijonas, Vadim Pinko.

„Šiais metais „SEB arenai“ suteiktas Nacionalinio treniruočių centro statusas įpareigoja mus dar daugiau dėmesio skirti ir patiems jauniausiems tenisininkams. Esu tikras, kad tokie renginiai, kaip šis festivalis, čia vyks nuolatos. Tai puiki proga geriausiems mūsų treneriams pamatyti tuos, kurie galbūt vieną dieną papildys įvairių Lietuvos rinktinių gretas. O vaikams – galimybė išbandyti jėgas kovoje su bendraamžiais iš kitų miestų ir sulaukti patarimų iš specialistų, turinčių ką patarti Ričardui Berankiui, Viliui Gaubui, Edui Butvilui, Justinai Mikulskytei ir kitiems geriausiems šalies tenisininkams“, – sako LTS prezidentas Ramūnas Grušas. 

Nacionalinio treniruočių centro statutą Tarptautinė teniso federacija „SEB arenai“ suteikė šių metų gegužės mėnesį. Ji tapo vos penkta tokio įvertinimo sulaukusia arena pasaulyje. Kitos keturios yra įsikūrusios Prancūzijoje, D. Britanijoje, JAV ir Honkonge.

Spalio 20-22 dienomis „SEB arenoje“ įvyks tradicinė Baltijos šalių trenerių konferencija. Savo patirtimi joje dalinsis geriausi Lietuvos, Latvijos, Estijos teniso treneriai, ITF atstovai, sporto medicinos, sportininkų treniravimo ekspertai. Pirmą kartą viena iš konferencijos dalių bus skirta ir jaunųjų sportininkų tėvams, su kuriais bus diskutuojama apie jų vaidmenį tenisininkų ugdymo procese.

GRĮŽTI Į SĄRAŠĄ

Akademijos draugai

Prie jaunųjų teniso talentų pergalių prisideda ir mūsų akademijos draugai.

Prisijunkite prie mūsų partnerių klubo!