VTA tenisininkai Estijoje per dieną iškovojo penkias pergales ir žengė į pusfinalius

Naujiena
2021-05-21

Estijoje vykstančiame ITF J3 serijos jaunių (iki 18 metų) teniso turnyre „Estonian Junior Open“ sėkmingai varžosi Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtiniai.

Dėl lietaus varžybų tvarkaraštis kiek susitraukė, todėl nemažai tenisininkų ketvirtadienį į aikštelę žengė po du ar net po tris kartus. VTA atstovas Ainius Sabaliauskas žaidė net tris mačus ir visus juos laimėjo.

173-ią vietą ITF jaunių reitinge užimantis lietuvis antrajame vienetų varžybų rate 6:2, 6:3 nugalėjo lenką Maciejų Kosą (388 vieta ITF jaunių reitinge), o po kelių valandų vykusiame ketvirtfinalyje 7:6 (7-4), 6:3 įrodė pranašumą prieš prancūzą Barbier Gazeu (456).

Pusfinalyje ketvirtas turnyre pagal skirstymą A. Sabaliauskas kausis su Švedijos atstovu Isacu Stroembergu (292).

Beveik be poilsio ketvirtadienį Lietuvos tenisininkas stojo į kovą ir dvejetų varžybų ketvirtfinalyje. Kartu su belgu Noah Merre lietuvis 7:5, 7:5 įveikė daną Richardą Biagiottį ir prancūzą Arthusą De la Bassetiere‘ą. Pusfinalyje lietuvio ir belgo duetas žais su turnyro favoritais lenkais Marcelu Kamrowskiu bei Borysu Zgola.

Kitas VTA atstovas Dominykas Stonkus iškovojo dvi pergales kvalifikacijoje, o pirmajame pagrindinių varžybų rate 6:1, 6:2 įveikė estą Steną Hilesalu. Tik antrajame rate jis 3:6, 1:6 nusileido septintai turnyro raketei amerikiečiui Amanui Sharmai.

Merginų grupėje sėkmingai varžosi Patricija Paukštytė (235). Į Lietuvos moterų teniso rinktinės kandidačių sudėtį įtraukta tenisininkė pirmajame vienetų varžybų rate 6:1, 6:4 nugalėjo lenkę Zuzanną Frankowską (945), o antrajame 6:1, 6:4 nepaliko didesnių vilčių estei Elisabeth Lilai (638).

Ketvirtfinalyje P. Paukštytė susitinka su ruse Anna Semenova (347).

Paukštytė su U. Bakaityte tęsia pasirodymą ir dvejetų varžybose. Pirmajame rate jos 6:3, 6:2 įveikė lenkę Z. Frankowską bei suomę Stellą Remander, o ketvirtfinalyje 6:4, 7:5 nugalėjo švedę June Bjork ir slovėnę Petją Drame.

Pusfinalyje lietuvių duetas žais su slovake Nikola Doubnerova ir serbe Darja Suvirdjankova.