VTA tenisininkų pandeminės kelionės bei grunto sezono pradžia

Naujiena
2021-04-28

Pajėgiausi Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtiniai šiais metais aktyviai dalyvauja turnyruose užsienyje ir stengiasi atsigriebti po sudėtingo pandeminio laikotarpio. Nors išvykos šiais laikais nėra tokios komfortabilios kaip prieš pandemiją, tik varžantis su pajėgiais užsieniečiais galima siekti spartesnio tobulėjimo.

Šių laikų kelionės – su papildomais išbandymais

VTA vyr. trenerė Edita Liachovičiūtė prisipažįsta, kad šiuo laikotarpiu keliauti yra sudėtinga ir tai sukelia nereikalingo streso. Kaip žinia, norint keliauti tarp valstybių, dažnai reikia testuotis, turėti neigiamą rezultatą, domėtis izoliacijos taisyklėmis. Nepaisant to, perspektyviausi VTA tenisininkai pastaraisiais mėnesiais nuolat lankosi užsienio šalyse ir dalyvauja Tarptautinės teniso federacijos (ITF) turnyruose.

Tenisininkai dalyvavo jaunių turnyruose Estijoje, Latvijoje, Turkijoje, tolimojoje Dominikos Respublikoje ir kitose šalyse.

„Pandemija mus paveikė pakankamai stipriai. Nors mes galėjome nuo tam tikro etapo treniruotis, bet kelionės tapo suvaržytos ir jos sukelia nemažai streso. Nuolatiniai testavimai per varžybas irgi sukelia papildomos baimės, nes visuomet neramu dėl testo rezultato, – kalbėjo E. Liachovičiūtė. – Bet mums reikia žaisti, todėl mūsų stipriausi sportininkai stengiasi į varžybas važinėti taip intensyviai, kiek tik įmanoma“.

Nors kol kas šiame sezone ITF turnyruose tarp prizininkų patekti nepavyksta, praktiškai kiekviename turnyre yra iškovojamos pergalės tiek vienetų, tiek dvejetų varžybose, o kas svarbiausia – įgaunama patirties ir ypač reikalingos žaidybinės praktikos.

„Rezultatai, įvertinus dabartines sąlygas, yra visai neblogi, bet visada norisi siekti užsibrėžtų tikslų, link kurių einame. Tikiuosi, kad antrasis metų ketvirtis rezultatų prasme bus dar geresnis“, – vylėsi VTA vyr. trenerė.

Kadangi vis daugiau žaidėjų pagal amžių jau gali varžytis ne tik nacionaliniu, bet ir tarptautiniu lygmeniu, tai VTA auklėtinių gretose užsienio turnyruose turėtų išaugti.

„Jeigu tik neatšauks turnyrų, nes praėjusiais metais pamatėme, kaip gali būti sudėtinga, kai vaikai beveik metus laiko negali išvykti į tarptautinius turnyrus. Tačiau pandemija yra toks faktorius, kurio mes negalime kontroliuoti“, – pridūrė E. Liachovičiūtė.

Sezonas keliasi ant grunto

Vilniaus teniso akademijos auklėtiniai dažniausiai treniruojasi SEB arenoje esančiuose kietos (hard) dangos teniso aikštelėse, bet pavasarį daugelyje pasaulio šalių teniso sezonas tęsiamas ant grunto dangos.

„Mes sezono ant grunto dar nepradėjome, dėl to pastaruoju metu dar stengiamės rinktis turnyrus ant „hardo“. Matome, kokios yra sąlygos šiuo metu pas mus, todėl norime žaisti ant tokios dangos, ant kokios ir treniruojamės“, – teigė vyr. trenerė.

Visgi grunto sezonas yra neišvengiamas, todėl ir treniruotės netrukus kelsis į atviras Bernardinų sodų teniso aikšteles.

„Nuo gegužės mėnesio ir treniruotės, ir varžybos bus ant grunto. Paprastai grunto sezoną pradėdavome anksčiau, bet tai priklauso nuo mūsų pasiruošimo bei suplanuoto varžovų tvarkaraščio“, – kalbėjo E. Liachovičiūtė.

Grunto danga yra gerokai lėtesnė nei kieta, todėl ne visiems tenisininkams ji yra vienodai patraukli.

„Mūsų šalyje neretai gaunasi taip, kad žaidėjai psichologiškai labiau mėgsta gruntą, bet geriau žaidžia ant „hardo“ ir tai yra suprantama, nes mes daugiau laiko praleidžiame ant kietos dangos. Visgi, žaidimas ant grunto yra labai svarbus žaidėjo vystymuisi. Jauniems vaikams svarbu žaisti ant šios dangos, nes ji yra lėtesnė ir suteikia daugiau galimybių tobulinti įgūdžius. Man asmeniškai tenisas yra skirtas šiai dangai, bet amerikiečiai turbūt tą patį pasakytų apie „hardą“, – šypsojosi E. Liachovičiūtė.

GRĮŽTI Į SĄRAŠĄ

Akademijos draugai

Prie jaunųjų teniso talentų pergalių prisideda ir mūsų akademijos draugai.

Prisijunkite prie mūsų partnerių klubo!