Vilniaus teniso akademija

Didžiuojamės galėdami vadintis akademija, nes esame didžiausia teniso mokykla Lietuvoje, turinti milžinišką būrį sportininkų, patyrusių ir žingeidžių trenerių komandą bei puikiai išplėtotą infrastruktūrą – šiuolaikiškus teniso kortus, modernias fizinio pasirengimo erdves, patogias poilsio ir persirengimo patalpas.

 

Žemyn

APIE MUS

Vilniaus teniso akademija – didžiausia teniso akademija Lietuvoje, kurioje teniso paslapčių mokosi daugiau kaip 650 įvairaus amžiaus vaikų nuo 4 metų amžiaus. Jaunieji tenisininkai akademijoje gali rinktis iš trijų ugdymo programų, o į jų treniruotes be teniso integruoti ir fizinio rengimo užsiėmimai.

2008 metais duris atvėrusi akademija yra įsikūrusi didžiausiame uždarame rakečių sporto centre Vidurio Europoje „SEB arenoje“, turinčioje net 28 teniso kortus, 10 mini teniso aikšelių ir fizinio rengimo centrą. Vasaromis treniruotės vyksta Bernardinų sodo teniso aikštyne, kuriame įrengta 10 grunto kortų.

 • 650+Vaikų lankančių
  akademiją
 • 10+Metų
  patirties
 • 30+Profesionalių
  trenerių

VTA sportininkai

Jaunieji tenisininkai akademijoje gali rinktis iš trijų teniso ugdymo programų ir taip pat lankyti fizinio rengimo užsiėmimus.

Bendrojo rengimo sportininkai. Tenisas jiems yra hobis, aktyvaus laisvalaikio praleidimo būdas. 

Sportinio rengimo tenisininkai. Sportininkai, kurie aktyviai sportuoja, dalyvauja ir rodo rezultatus ne tik nacionaliniuose, bet ir tarptautiniuose turnyruose.

Profesionalai. Tai sportininkai siekiantys tapti profesionalais, Lietuvos rinktinių (suaugusiųjų ir jaunių) nariais.

TARPTAUTINĖS RENGIMO PROGRAMOS SPORTININKAI: 

Metodika

Vilniaus teniso akademijos treniruočių ir ugdymo metodika yra grįsta auklėtinių skirstymu pagal pajėgumą. Pirmuosius žingsnius visi akademijos naujokai žengia drauge. Vėliau – sportinio rengimo ir profesionalaus teniso etapuose – treniruočių procesas jau yra individualiai pritaikomas kiekvieno tenisininko žaidimui, pajėgumui, rodomiems rezultatams. 

 • Tarptautiniai ugdymo metodai

  VTA ugdo pradedančius, pažengusius ir aukšto meistriškumo sportininkus. Ugdymo sistema, skirta sportininkams nuo mažiausio iki profesionalo yra adaptuota pagal amžių, žaidimo patirtį ir turimus įgūdžius bei patvirtinta Tarptautinės teniso federacijos (ITF).
 • Sporto psichologas

  Psichologinis palaikymas – itin svarbus veiksnys, darantis įtaką jaunojo tenisininko požiūriui į sportą ir rezultatams korte, todėl tam skiriame ypatingą dėmesį bei dirbame su geriausiais šalies sporto psichologijos specialistais.
 • Didžiausia teniso infrastruktūra šalyje

  Vilniaus teniso akademija yra įsikūrusi „SEB arenoje“ – didžiausiame uždarame rakečių sporto centre Vidurio Europoje. Po 2022 metų rudenį užbaigtų plėtros darbų už daugiau nei 10 mln. eurų arenos plotą sudaro beveik 28 tūkst. kv. m. – čia įrengti 28 uždari teniso kortai, 4 skvošo ir 4 badmintono, 10 mini teniso aikštelių bei fizinio rengimo centras.
 • Kvalifikuoti treneriai

  Efektyvų sportininkų ugdymo procesą čia užtikrina geriausi savo srities profesionalai, kurių kiekvienas atlieka itin svarbias funkcijas. Sukaupta patirtis, nuolatos atnaujinamos žinios bei pozityvus požiūris į savo mėgstamą darbą užtikrina efektyvų jaunųjų sportininkų ugdymo procesą.
 • Fizinio pasiruošimo treniruotės

  Vilniaus teniso akademijoje dirba specialiai sportininkams skirti kineziterapeutai, fizinio rengimo treneriai bei sporto medikas. Visi jie rūpinasi tinkamu fiziniu, akademijos auklėtinių pasiruošimu.
 • ITF konsultantas

  Vilniaus teniso akademiją reguliariai vizituoja Tarptautinės teniso federacijos (ITF) ekspertas Nikolaos Kelaidis, kuris užtikrina jog akademija atitiktų tarptautinius reikalavimus bei savo įžvalgomis padeda akademijos treneriams tobulinti treniruočių procesą.

Treneriai

Pagal naujausias pasaulines treniravimo metodikas tenisininkų įgūdžius lavina 33 teniso treneriai, 2 fizinio pasirengimo specialistai ir 2 kineziterapeutai. Profesionalų komandą sudaro treneriai ne tik iš Lietuvos, bet ir Portugalijos, Rumunijos, Serbijos ir Baltarusijos, o žiniomis su jais nuolat ITF konsultantas graikas Nicolas Kelaidis.

Šiuo metu du akademijos treneriai dirba Lietuvos nacionalinių komandų štabuose: užima moterų rinktinės kapitonės ir vyrų rinktinės kapitono asistento pareigas.

Parama

Parama sportininkams

Kelias į sporto aukštumas yra ilgas ir kupinas iššūkių. Tik patys atkakliausi, darbščiausi, talentingiausi pasiekia Everesto viršukalnę. „Darnu Group“ įsteigtas „Darnių iniciatyvų paramos fondas“ remia geriausius Lietuvos tenisininkus, Lietuvos rinktinę ir Vilniaus teniso akademiją. Tikslas – padėti tiems, kurie stengiasi, kovoja ir siekia geresnių rezultatų, kurie savo pasiekimais garsina Lietuvą. Siekiame, kad parama būtų skirstoma skaidriai, teisingai, ir atitektų tiems, kurie iš tiesų jos verti. Tad, jei esi vienas iš jų, šis projektas skirtas tau!

 

Jūsų 1,2% parama mums svarbi

Jūs galite tapti Vilniaus teniso akademijos rėmėju ir taip prisidėti prie teniso plėtros Lietuvoje. Skirkite 1,2 procentus sumokėto gyventojų pajamų mokesčio mūsų akademijai. Tai galite padaryti naudodamiesi savo el. bankininkyste arba užpildę šią formą:

Akademijos draugai

Prie jaunųjų teniso talentų pergalių prisideda ir mūsų akademijos draugai.

Prisijunkite prie mūsų partnerių klubo!